Seyahat Harcamalarında Puanların Daha Değerli Kullanımı

Crystal kart ile Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden yapılacak seyahat harcamalarında puanlar belirli katsayılar ile çarpılarak daha değerli kullandırılmaktadır. toplam seyahat bedeline ve seyahatin türüne göre katsayılar aşağıdaki aralıklarda değişmektedir.

9 Şubat 2019 tarihi itibarıyla Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden standart puan kullanımı ile yapacağınız harcamalarınızda puanlarınızı aşağıda belirtilen değerli kullanım çarpanları ile daha değerli kullanılabilirsiniz.

Seyahat Tipi Değerli Kullanım Çarpanı
Yurt İçi Konaklama2,0
Yurt Dışı Konaklama2,0
Yurt İçi Uçak Bileti1,4
Yurt Dışı Uçak Bileti 2,0
Cruise2,0
Araba Kiralama1,4
Seyahat Tur Paketleri2,0

Örneğin, 9 Şubat 2019 tarihi itibarıyla geçerli Bankamız uygulamasına göre; Crystal kart sahibinin Avrupa uçuşu için 1.500 TL tutarında bir bilet almak istemesi halinde, bu bilet alışını yapabilmesi için 150.000 puana gereksinimi bulunmaktadır. 150.000 puanın günlük harcamalarda kullanılması durumunda bu puan karşılığı ise 750 TL'dir. Yani 750 TL değerindeki puanın seyahat harcamasında kullanılması halinde, müşterilerimiz puanlarını değerli kullanarak 1.500 TL değerinde Avrupa uçak bileti alabilmektedir

"Refakatçi bileti" uygulaması ile, müşterilerimiz kredi kartı ile bedelini ödeyerek uçak bileti alırken, kendileriyle birlikte yolculuk edecek bir yakınları için %25 daha düşük puan miktarı ile uçak bileti alabilirler. Crystal kart sahibi müşterilerimiz, kendileriyle yolculuk edecek bir yakınları için 1.500 TL'lik bir Avrupa uçak biletini, 560 TL değerindeki 112.000 puan karşılığında alabilir.

Belirlenen değerler örnek olarak verilmiş olup, seyahat harcamalarının puan karşılığı, seyahatin türü, gidilecek destinasyon ve banka tarafından belirlenen katsayı değerlerine göre değişiklik göstermektedir. Yapı Kredi, seyahat programı uygulamalarını güncelleme ve değiştirme yetkisini saklı tutar.