Sizin İçin Buradayız

Harcama Ertele

Crystal kartınızın "Harcama Ertele" fonksiyonu sayesinde, peşin ve taksitli alışverişlerinizi 1, 2 veya 3 ay erteleyebilirsiniz.

İşlemlerinizi erteleme talimatınızı İnternet Şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Katılım koşulları

  • Peşin ve taksitli harcamalarınızı erteleme işleminizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde yer alan Harcama Ertele fonksiyonunu kullanarak 1, 2 veya 3 ay erteleme olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi aracılığı ile iletilen erteleme talepleri dönem içinde yapılabilmektedir, Hesap Özetiniz kesildikten sonra iletilen erteleme talepleri gerçekleştirilememektedir.
  • Daha önceden Harcama Taksitlendir veya Harcama Ertele talimatı verilmiş bir harcama için ikinci kez Harcama Ertele talimatı verilemez.
  • Harcamanızı 1 ay ertelemeniz durumunda, harcamanız talimatınızı takip eden 2. Hesap Özetinize, 2 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 3. Hesap Özetinize, 3 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 4. Hesap Özetinize yansıyacaktır. Harcama Ertele talimatınız için alınacak faiz tutarı da harcamanızın yansıyacağı Hesap Özetinize yansıyacaktır.
  • Seçeceğiniz harcamanızı 1, 2 veya 3 ay ertelemeniz durumunda, harcama tutarının (KKDF ve BSMV dahil) %2,70'i oranında faiz uygulanacaktır. Faiz tutarı, talimat verilen gün itibarıyla ertelenecek gün sayısı üzerinden hesaplanacaktır. Faiz oranına KKDF ve BSMV dahildir.
  • Yasal düzenlemeler gereği Harcama Ertele özelliği kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında geçerli değildir. Taksit kısıtı olan sektörlere ait ürünlerin de satıldığı iş yerlerinden peşin yapılan harcamalar ertelenememektedir.
  • Elektronik eşya alımlarında en fazla 3 taksit, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda en fazla 6 taksit, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde en fazla 9 taksit, taksite açık diğer sektörlerde en fazla 12 taksit yapılabilmektedir.
  • Harcama Ertele özelliği POS üzerinden gerçekleşen harcamalar için geçerlidir.
  • Joker Vadaa özelliği ile harcama anında ek taksit alınan bir işlem için Harcama Ertele talimatı verilemez.

Tüm kart işlemlerinizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nden hızlı ve güvenli yapabilirsiniz.

kk-giris